Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie w gronie najpiękniejszych na świecie!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie w gronie najpiękniejszych na świecie!

2023-11-18 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Krakowski jarmark świąteczny jest jednym z największych i najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie! – uznała amerykańska stacja telewizyjna CNN. Już 24 listopada będziecie mogli sami się przekonać, czy to prawda!

W Krakowie jarmarki odbywały się już w 1310 roku.

Handlowe tradycje w Krakowie mają niezwykle bogaty rodowód. Jarmarki w dawnym Krakowie były nie tylko wymianą towarów i usług, ale również miejscem spotkań kultur oraz przenikania się obyczajów i tradycji.

Wiecie, że najstarsze wzmianki o jarmarkach krakowskich pochodzą już z 1310 roku! Te 700 lat doświadczenia kiermaszowo-targowego sprawiło, że Kraków ze swoim bożonarodzeniowym jarmarkiem dumnie stanął na czele rankingu, wraz z nigdy niezasypiającym Nowym Jorkiem czy dalekim Singapurem. Kraków został doceniony w głównej mierze za unikatową architekturę i niezwykłą oprawę. Czego jeszcze możecie się tu spodziewać? Wszystkiego najpiękniejszego!

Jarmark świąteczny w Krakowie to wszechobecny zapach korzennych przypraw, liczne stoiska z przepięknym rękodziełem, pokazy rzemieślników, występy artystów na świątecznej scenie, moc folkloru, kolory, nowe smaki, aromaty i atmosfera, która nie może równać się z żadnym innym wydarzeniem! To tutaj zjecie chrupiące pierogi, spróbujecie tradycyjnego grzańca galicyjskiego i skosztujecie regionalnych dań, które przygotują dla Was wystawcy z całej Małopolski, a także goście z Litwy, Ukrainy, Węgier i Słowacji. Będą też pieczone kasztany, świąteczne słodkości, charakterystyczne skwierczenie grilla i jak to na jarmarkach bywa – powietrze będzie wibrować od gwarnych rozmów i handlowej wrzawy.

Wszystko to skąpane w ciepłym blasku świątecznych lampek oraz dekoracji nawiązujących do historii grodu Kraka i zamknięte w samym sercu miasta – tam, gdzie najmocniej czuć jego puls. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się już doczekać!

Jarmark bożonarodzeniowy już od 24 listopada

Zapraszamy Was na krakowski Rynek już 24 listopada! Od tego dnia, aż do 1 stycznia 2024 roku będziecie mieli niepowtarzalną okazję do tego, aby przyjechać i doświadczyć Kraków w najbardziej lokalnej i tradycyjnej odsłonie. Czy może być zatem coś lepszego na koniec roku, jeśli nie wizyta w królewskim mieście i zobaczenie tego wydarzenia na własne oczy? Na tym jarmarku dzieje się nie tylko magia świąt, tu dzieje się magia Krakowa!.

źródło: UMWM – www.visitmalopolska.pl