Pędził 123 km/h w obszarze zabudowanym.

Pędził 123 km/h w obszarze zabudowanym.

2023-11-18 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który poruszał się z prędkością 123 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał 15 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Wczoraj (16.11.br.) funkcjonariusze z Dąbrowy Tarnowskiej, nadzorując ruch pojazdów na terenie powiatu dąbrowskiego, około godz. 07.30., w miejscowości Wola Szczucińska na drodze wojewódzkiej nr 982 zatrzymali do kontroli 30-letniego mieszkańca Powiśla Dąbrowskiego.

Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał fordem z prędkością 123 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł. 30-latek otrzymał także 15 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami, kierujący musi „pożegnać się” z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak w tym czasie będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

za: KPP Tarnawa Dąbrowska.