Wadowiccy dzielnicowi zatrzymali w ciągu jednego dnia trzech poszukiwanych.

Wadowiccy dzielnicowi zatrzymali w ciągu jednego dnia trzech poszukiwanych.

2023-11-18 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach w ciągu jednego dnia zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości z powodu orzeczonych kar pozbawienia wolności. Poszukiwani trafili już do aresztu.

Niemal codziennie w ręce wadowickich policjantów wpadają osoby poszukiwane, które ukrywają się przed konsekwencjami swoich niewłaściwych zachowań. Tylko wczoraj, na terenie Wadowic, mundurowi zatrzymali i osadzili w zakładzie karnym trzy takie osoby.

Jako pierwszy w ich ręce wpadł 34-letni wadowiczanin, który odpowie za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wadowicach do odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy pozbawiania wolności. Drugi poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kwadrans przed godz. 9.00 w swoim miejscu zamieszkania. 34-latek był poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Wadowicach do odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. W trakcie przejazdu z zatrzymanym do wadowickiej komendy, policjanci zauważyli na ul. Sienkiewicza  mężczyznę, który według posiadanych przez nich informacji również miał być osobą poszukiwaną. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że policjanci mieli rację. 36-latek również był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wadowicach za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Mieszkaniec gminy Wadowice w areszcie spędzi 182 dni.

Po wykonanych czynnościach poszukiwani zostali doprowadzeni do zakładu karnego.

za: KPP Wadowice.