Potrącenie dwójki pieszych na przejściu w Oświęcimiu.

Potrącenie dwójki pieszych na przejściu w Oświęcimiu.

2024-01-26 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Wczoraj (25.01.br.), o godzinie 20.30 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego, gdzie doszło do potrącenia dwójki pieszych przez kierowcę samochodu.

 

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 59 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Ford na przejściu dla pieszych potrącił 47 – letnią mieszkankę Oświęcimia oraz 44 – letniego mieszkańca Oświęcimia. W wyniku potrącenia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, natomiast mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń.

 

W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego. Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom, którzy natychmiast udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonym oraz wezwali służby.

 

Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także aby zachowali koncentrację i uwagę za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą wzdłuż której nie ma chodnika.

 

Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

 

Źródło: KPP Oświęcim