Burmistrz Olkusza planuje budowę parku wodnego.

Burmistrz Olkusza planuje budowę parku wodnego.

2024-01-26 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Znakomita wiadomość dla wszystkich amatorów wodnych atrakcji – w Olkuszu powstanie całoroczny kryty aquapark! Burmistrz Roman Piaśnik odbył już szereg spotkań i konsultacji, mających na celu wybór najbardziej dogodnego miejsca dla tej inwestycji. Wszystko więc wskazuje na to, że przy ul. Rabsztyńskiej, na niezagospodarowanych jeszcze terenach należących do Gminy Olkusz, powstanie jedna z najnowocześniejszych krytych pływalni w Polsce.

 

– W ubiegłych latach w naszej gminie zrealizowaliśmy inwestycje o skali wcześniej nieosiągalnej dla naszego samorządu. Wystarczy wspomnieć rewitalizację Parku Czarna Góra, Dolinki na Os. Młodych, Dawnego Starostwa z ekspozycją Podziemny Olkusz, czy zamku w Rabsztynie.  Obecnie trwa budowa tężni oraz obiektu wielofunkcyjnego, w którym planujemy organizację m.in. lodowiska i kortów tenisowych. Czas myśleć o kolejnych wyzwaniach, by dalej czynić nasze Miasto i Gminę miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla naszych Mieszkańców. Jedną z propozycji na najbliższą przyszłość będzie aquapark – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

 

W olkuskim parku wodnym odnajdą się zarówno profesjonalni pływacy, występujący w zawodach najwyższej rangi, jak również amatorzy wodnych szaleństw. Atrakcje zostaną przystosowane do różnych indywidualnych preferencji oraz grup wiekowych. Chętni będą mogli korzystać z wydzielonego basenu sportowego, przystosowanego do organizacji profesjonalnych zawodów sportowych, jak również basenu rekreacyjnego, w tym z wyznaczonymi torami do nauki pływania. Planowana jest strefa z urządzeniami zabawowymi dla dzieci, a także miejsce dla maluszków, w tym niemowląt. Przyjemny wypoczynek zapewni jacuzzi, a szukający większej adrenaliny będą mogli skorzystać z dużej zjeżdżalni.

 

Bogatą ofertę obiektu uzupełnią osobne strefy saun i wspinaczkowa. Całości dopełni kawiarnia, w której będzie można zregenerować siły po aktywnym wypoczynku na terenie aquaparku, bądź poczekać na dziecko biorące udział w zajęciach na pływalni.

 

Sama lokalizacja aquaparku także jest dokładnie przemyślana. Bezpośrednie sąsiedztwo istniejącej hali sportowo-widowiskowej z zapleczem noclegowym, a także nieduża odległość do centrum miasta, będą stanowiły dodatkową zachętę dla amatorów sportów wodnych odwiedzających Olkusz. Konstrukcja obiektu uwzględni uwarunkowania terenu – zarówno pod kątem dostępności do miejsc postojowych i dróg publicznych, jak również warunków hydrogeologicznych. W najbliższym czasie burmistrz Roman Piaśnik przygotuje zmianę do budżetu Gminy Olkusz na 2024 rok, by zabezpieczyć środki na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy aquaparku.

 

– Podstawą każdej inwestycji jest dobry projekt budowlany. Chcę, by nasz aquapark tętnił życiem. Bogata funkcjonalność samego obiektu, połączona z kreatywnością naszych Mieszkańców, z pewnością przyniosą wiele radości wszystkim użytkownikom tego obiektu. Nowe możliwości otworzą się również przed szkołami nauki pływania, których oferta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem olkuszan. Na budowę tego obiektu będę chciał pozyskać dofinansowanie, natomiast – mając dotychczasowe doświadczenia i dużą motywację – jestem spokojny, że ten cel także uda się osiągnąć i wkrótce zyskamy kolejny fantastyczny obiekt – podsumowuje burmistrz Roman Piaśnik.

 

Na zdjęciach kryta pływalnia w Kępnie. Podobny obiekt powstanie w Olkuszu.
fot. kepno-qarium.pl

Źródło: UM Olkusz