100 litrów krwi na 100-lecie harcerstwa w Trzebini.

100 litrów krwi na 100-lecie harcerstwa w Trzebini.

2024-01-26 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

We wrześniu tego roku Hufiec ZHP Trzebinia będzie obchodził 100-lecie istnienia. Z tej okazji zuchy, harcerze i instruktorzy podejmują wiele inicjatyw – zdobywają 100 szczytów, w grudniu rozdali 100 lampionów z Betlejemskim Światłem Pokoju, a teraz – organizują akcję,  której celem jest oddanie 100 litrów krwi.

 

Nie są w stanie zrobić tego sami i liczą na wsparcie mieszkańców.

 

– Każdy może oddać krew w dowolnym punkcie, w dowolnym terminie przed oficjalnym zakończeniem akcji w czerwcu – mówi Małgorzata Godyń, szefowa Zespołu Promocji i Informacji Hufca ZHP Trzebinia.

 

Finał akcji zaplanowany jest na 8 czerwca. W tym dniu na Rynek w Trzebini przyjedzie specjalny krwiobus, w którym wszyscy chętni mieszkańcy będą mogli oddać krew i tym samym wesprzeć harcerzy w czynieniu dobra.

 

– Niektórzy pytają, dlaczego akurat krew? Dla harcerzy bardzo ważna jest służba – zwłaszcza ta, poświęcona innym ludziom. Dlatego to właśnie im poświęcają tę akcję – tym, którzy potrzebują tego, co każdy z nas ma i może się tym podzielić. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Każda jednostka krwi może pomóc w leczeniu chorób, podczas wypadków czy operacji. Oddawanie krwi to gest, który może uratować życie – podkreśla Małgorzata Gleń.

 

Więcej o wydarzeniu można przeczytać pod tym linkiem na FB

 

Źródło: UG Trzebinia