Kierownik Posterunku w Sułkowicach zatrzymał pijanego kierowcę po służbie.

Kierownik Posterunku w Sułkowicach zatrzymał pijanego kierowcę po służbie.

2024-01-22 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

68-letni kierujący mercedesem został zatrzymany dzięki reakcji kierownika Posterunku Policji w Sułkowicach, który jadąc z rodziną, zwrócił uwagę, na nietypowy styl jazdy kierowcy. Alkomat pokazał dwa promile alkoholu w jego organizmie, a mężczyzna został zatrzymany. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grożą wysokie kary finansowe oraz trzy lata pozbawienia wolności.

W sobotę (20.01.br) starszy aspirant Tomasz Wajda na co dzień kierownik Posterunku Policji w Sułkowicach, w dniu wolnym od służby jadąc z rodziną samochodem, spostrzegł mercedesa jadącego całą szerokością jezdni. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, od razu powiadomił dyżurnego myślenickiej komendy, a następnie jechał za podejrzanym samochodem, aż do momentu zatrzymania go przez policjantów drogówki w Zakliczynie.

 

Mundurowi sprawdzili trzeźwość 68-latka. Okazało się, że przypuszczenia starszego aspiranta Tomasza Wajdy były słuszne. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz, o losie 68-latka z gminy Siepraw zdecyduje teraz sąd.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

 

Pamiętajmy!

 

Należy reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. Takie zachowanie to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

 

Źródło: KP Sułkowice