Antynarkotykowy weekend.

Antynarkotykowy weekend.

2024-01-23 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Bocheńscy policjanci, prowadząc działania antynarkotykowe ujawnili w weekend 3 osoby, które posiadały przy sobie zakazane substancje. Dwie z nich były poszukiwane na podstawie zarządzeń Prokuratury Rejonowej w Gliwicach oraz Sądu Rejonowego w Bochni. Podczas działań policjanci zabezpieczyli marihuanę, ecstasy i mefedron. 

W sobotę i niedzielę (20 i 21 stycznia br.) funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni realizowali na terenie miasta działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze ustalili miejsca, w których mają przebywać osoby mogące posiadać środki odurzające. Prowadząc działania w sobotę dokonali zatrzymania 19-latka z gminy Drwinia. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę. 


Również w sobotę, około godziny 23 policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta. Jak ustalili już wcześniej wytypowana osoba mogła być w posiadaniu zakazanych substancji narkotycznych. Kiedy kryminalni udali się w rejon, w którym mężczyzna mógł przebywać, zauważyli samochód osobowy, w którym się znajdował razem z dwójką innych osób.

Kryminalni podjęli działania mające na celu sprawdzenie posiadanych informacji. W saszetce, która była własnością 30-latka ujawnili i zabezpieczyli substancje, które następnie sprawdzili testerem narkotyków. Wśród nich była marihuana, mefedron i tabletki ecstasy. Przy pozostałych osobach znajdujących się w pojeździe funkcjonariusze nie ujawnili substancji zabronionych. Po sprawdzeniu 30-latka w policyjnej bazie danych funkcjonariusze uzyskali również informację, że mieszkaniec Bochni jest osobą poszukiwaną do odsiadki zgodnie z zarządzeniem wydanym przez Sąd Rejonowy w Bochni.

W niedzielę, policjanci zatrzymali mieszkającego w Bochni 29-letniego obywatela Ukrainy, który miał przy sobie marihuanę oraz był osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Gliwicach. 
Za posiadanie środka odurzającego oraz substancji psychoaktywnej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi natomiast kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Źródło: KPP Bochnia