Mecz charytatywny „Zagrajmy dla Madzi”.

Mecz charytatywny „Zagrajmy dla Madzi”.

2023-12-23 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Już 6 stycznia o godz. 15:00 w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, odbędzie się mecz charytatywny „Zagrajmy dla Madzi”, w którym zmierzą się drużyna Reprezentacji Polski „35” w futsalu i stworzona specjalnie na tę okazję reprezentacja Gorlic.

 

Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.

 

W trakcie wydarzenia, prócz zbiórki, prowadzone będą licytacje gadżetów Miasta Gorlice oraz  artykułów sportowych (piłek, koszulek itp.) przywiezionych przez Reprezentację Polski „35” w futsalu.

 

„Zagrajmy dla Madzi” z Gorlic.

 

W wieku 4 lat u Madzi dał o sobie znać guz mózgu, który znajduje się na skrzyżowaniu nerwów wzrokowych. Od tego czasu przeszła wiele skomplikowanych operacji. Lekarze rozkładają ręce i twierdzą, że dziewczynka, wcześniej czy później, straci wzrok. Mimo wszystko, rodzina nie traci nadziei i szuka pomocy. Madzia, pomimo choroby, jest bardzo wesołą 13-letnią dziewczynką – uczennicą klasy 7. Chce być architektem krajobrazu i pokolorować świat. Twierdzi że, jak będzie kolorowo, to ludzie będą szczęśliwi! Codziennie towarzyszą jej bóle głowy, które czasem są tak ciężkie, że nie pozwalają jej wstać z łóżka. Pomimo to uśmiech nie znika z jej twarzy. Z dumą reprezentuje gorlicką Akademię Sportową „Sprawne Smoki”.

 

Reprezentacja Polski „35” w futsalu powstała w 1995 roku. Do dnia dzisiejszego rozegrała 818 meczów, z czego wygrała 632 razy, zaliczyła 58 remisów i 128 porażek. Rozegrała mecze w całej Europie m.in. w Anglii, Szwecji, Ukrainie, Słowacji, Czechach, Francji, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Austrii. W skład drużyny wchodzą głównie zawodnicy grający w centralnych jak i środowiskowych ligach futsalu.

 

Zapraszamy do kibicowania i pomagania!

 

Źródło: UM Gorlice