Świąteczna paczka dla ubogich rodzin od policjantów z powiatu krakowskiego oraz gminy Liszki.

Świąteczna paczka dla ubogich rodzin od policjantów z powiatu krakowskiego oraz gminy Liszki.

2023-12-23 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Niesamowita radość dwóch potrzebujących rodzin z gminy Liszki. Wszystko to dzięki wielkim świątecznym paczkom, wręczonym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Liszek. Paczki zostały zakupione dzięki zorganizowanej w komendzie zbiórce, a także przy wsparciu Wójta Gminy Liszki oraz GOPS-u.

 

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju i radości. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na obchody tego święta w magiczny sposób, choćby z powodów finansowych lub innych problemów generujących trudną sytuację rodzinną.
Właśnie dlatego, policjanci z powiatu krakowskiego wspólnie z wójtem gminy Liszki oraz pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Liszek, zorganizowali akcję „Świąteczna Paczka” dla rodzin najbardziej potrzebujących. Dzięki temu szlachetnemu przedsięwzięciu ten tegoroczny czas był dla dwóch  rodzin z gminy Liszki wyjątkową niespodzianką.

W Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie i podległych komisariatach policjanci zorganizowali zbiórkę celem wsparcia, w tym magicznym czasie, dwóch potrzebujących rodzin z naszego powiatu. Dzięki dobroci serca funkcjonariuszy i pracowników Policji udało się zebrać dużą sumę pieniędzy właśnie na ten dar. Akcję wsparł także Wójt Gminy Liszki Pan Paweł Miś wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Liszkach. Zebrane środki pozwoliły na zakupienie środków spożywczych i chemicznych, jak również butów, a także innych niezbędnych rzeczy do codziennego użycia.

Wczoraj (21 grudnia br.) przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krakowie tj. komendant insp. Jacek Cholewa wraz z I zastępcą mł. insp. Mateuszem Dańdą oraz komendantem z komisariatu Policji w Zabierzowie kom. Sebastianem Adamczykiem wspólnie z przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liszkach, udali się do domów dwóch potrzebujących rodzin z gminy Liszki wręczając świąteczne paczki. Radość i uśmiech na twarzach obdarzonych rodzin była niesamowita.  

Dziękujemy Panu wójtowi gminy Liszki oraz Pani kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liszkach za wsparcie w to szlachetne przedsięwzięcie. Dziękujemy również wszystkim policjantom i pracownikom policji, którzy również z dobroci serca włączyli się w akcję, bo pomoc potrzebującym, szczególnie w tym świątecznym okresie jest im bardzo potrzebna.

 

Źródło: KPP Kraków