Remont mostu na Kanale Łączańskim – umowa podpisana.

Remont mostu na Kanale Łączańskim – umowa podpisana.

2023-12-24 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Już w 2024 roku mieszkańcy Jaśkowic będą mogli korzystać z wyremontowanego mostu drogowego. 21 grudnia podpisaliśmy umowę na remont mostu na Kanale Łączańskim, w ciągu drogi gminnej nr 601033K (ulica Lipowa) w Jaśkowicach. Zadanie zostanie zrealizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca ma dziesięć miesięcy na jego realizację.

Wartość zadania: 1 349 659,32 zł
Wykonawca: Przedsiębiorstwem Budownictwa Komunikacyjnego MOSTKOL Sp. z o.o.
Termin realizacji: do 10 miesięcy

Most stanowi ważne połączenie drogowe dla mieszkańców Jaśkowic, jednocześnie daje rowerzystom możliwość zmiany ścieżki na Kanale Łączańskim na Wiślaną Trasę Rowerową.

Ścieżka rowerowa na Kanale Łączańskim najlepsza trasa rowerowa pod Krakowem dla początkujących, 11 km (wchodzi w sieć Velo Małopolska)

Skawina – Jaśkowice ścieżka wiedzie od centrum Skawiny, kończy się w Jaśkowicach. Po drodze rowerzyści mogą przedostać się na drugą stronę Kanału Łączańskiego, przejeżdżając jednym z kilku mostów, zaporą wodną znajdującą się na końcu trasy lub przeprawiając się promem. 11-kilometrowy szlak łączy się z innymi trasami w ramach Skarbów Blisko Krakowa jest kontynuacją sieci Velo Małopolska. Na końcu trasy w Jaśkowicach można odetchnąć na hamaku w Przystani Rowerowej. Ścieżka pełni dwie funkcje: jest bezpieczną alternatywą komunikacyjną, przebiegając przez stacje przesiadkowe Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, daje możliwość zmiany środka transportu z samochodu na rower lub na transport łączony rower plus kolej. Pozwala w łatwy i bezpieczny sposób dojechać z zachodnich sołectw oraz do Skawińskiego Obszaru Gospodarczego – miejsca pracy dla wielu osób.

Kanał Łączański to żeglowny kanał wodny długości 15,7 km poprowadzony równolegle do Wisły między Łączanami a Skawiną. Został wybudowany w latach 1955–1958. Doprowadza wodę do elektrowni w Skawinie oraz służy do poruszania się obiektów pływających o nośności 600 ton.

 

źródło: UMiG Skawina.