Policjanci z Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Jabłonki oraz Szczawnicy zatrzymali w ostatnich dniach siedmiu poszukiwanych mężczyzn.

Policjanci z Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Jabłonki oraz Szczawnicy zatrzymali w ostatnich dniach siedmiu poszukiwanych mężczyzn.

2023-12-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Jabłonki oraz Szczawnicy zatrzymali w ostatnich dniach siedmiu poszukiwanych mężczyzn. Czterech trafiło do zakładu karnego, dwóch po wykonaniu czynności prawnych zostało zwolnionych, a jeden po opłaceniu kary grzywny uniknął pobytu w zakładzie karnym.

Doprowadzenie do zakładu karnego celem odbycia kary aresztu, doprowadzenie do prokuratury celem wykonania czynności prawnych, ustalenie miejsca pobytu. Powodów poszukiwania osób przez organy ścigania może być wiele. W zakresie poszukiwań osób ukrywających się przed organami ścigania Policja współpracuje z sądem czy prokuraturą. Tylko w ostatnich trzech dniach policjanci z Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Jabłonki oraz Szczawnicy zatrzymali siedmiu poszukiwanych mężczyzn. Czterech trafiło do zakładu karnego, dwóch po wykonaniu czynności prawnych zostało zwolnionych, a jeden po opłaceniu kary grzywny uniknął pobytu w zakładzie karnym. W ręce policjantów z Nowego Targu trafiło czterech poszukiwanych. 32, 35 i 36-latek trafili do zakładu karnego za niewykonaną karę grzywny. Czwarty z zatrzymanych poszukiwany był przez nowotarską prokuraturę celem przeprowadzenia czynności prawnych. 37-latek zatrzymany przez policjantów z Rabki-Zdroju poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych po wykonaniu czynności został zwolniony. Policjanci ze Szczawnicy zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Z kolei 32-latek zatrzymany przez policjantów z Jabłonki, który miał trafić do zakładu karnego za nieopłaconą karę grzywny, po wpłaceniu zaległych należności został zwolniony.  

źródło: KPP Nowy Targ