Most w ciągu ulicy Lipowej otwarty!

Most w ciągu ulicy Lipowej otwarty!

2023-12-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

W piątek 1 grudnia o godz. 8:00 rano otwarty został most w ciągu ulicy Lipowej. Bariery blokujące wjazd na most zostały odsunięte i pierwsze pojazdy przyjechały nową przeprawą.

Otwarcia nowego mostu poprzez odsunięcie barierek blokujących przejazd dokonali Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Zastępcą  Wacławem Zoniem oraz Prezes Zarządu „AW BAUTEX” z Nowego Sącza – Andrzej Witowski  wraz z kierownikiem budowy Markiem Tokarczykiem. Z ramienia Urzędu Miasta Limanowa w otwarciu mostu uczestniczyli także Kierownik Wydziału Inwestycji Stanisław Gorczowski i Główny Specjalista w Wydziale Inwestycji Marek Ociepka.

Zaraz po odsunięciu barier blokujących wjazd pierwsze pojazdy pojawiły się na nowym moście.
  

Nowy most w ciągu ulicy  Lipowej ma ponad 53 metry długości i 12 metrów szerokości. Jego powstanie pozwoliło na otwarcie czwartego wlotu ronda turbinowego i wprowadzeniu ruchu na moście w obu kierunkach. Nowy obiekt znacznie ułatwi komunikację na terenie miasta, odciążając ulicę Piłsudskiego.

Przypomnijmy, budowa nowego mostu ruszyła w połowie ub. roku od rozbiórki starego mostu, po czym przez kolejne miesiące realizowane były roboty związane z powstaniem nowego mostu. Wykonanie zadania zaplanowane było na koniec 2024 roku, jednak z uwagi na fakt że prace wykonywane były ze znacznym wyprzedzeniem harmonogramu robót w poniedziałek 27 listopada  dokonano odbioru technicznego zadania.

Realizacja przedsięwzięcia pn. „Rozbudowa ulicy Lipowej wraz z rozbiórką istniejącego i budową nowego mostu na potoku Starowiejskim oraz rozbudową i przebudową infrastruktury technicznej i kolidującego uzbrojenia” wyniosła 12 mln 389 tys. zł, z czego kwota7 mln 100 tys. złpokryta została za pozyskane przez Miasto Limanowa środki pochodzącez funduszu wsparcia dla gmin górskich.

źródło: UM Limanowa.