Zaatakował nożem sąsiada – trafił na 3 miesiące do aresztu.

Zaatakował nożem sąsiada – trafił na 3 miesiące do aresztu.

2023-09-23 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Gręboszów podejrzanego o zranienie nożem sąsiada. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała, narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i kierowania gróźb karalnych. Decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (17.09.br.) około godz. 19.00. na terenie jednej z miejscowości gminy Gręboszów. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas wizyty u sąsiada 39-latek zranił mężczyznę nożem w udo, pobił i kierował wobec niego groźby pozbawienia życia oraz uszkodzenia mienia. Rannemu mężczyźnie udało się obezwładnić napastnika i wyrzucić z domu. Pokrzywdzony został przetransportowany przez załogę Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej i zaopatrzeniu rany wrócił do miejsca zamieszkania. Policjanci zatrzymali napastnika. 39-latek został osadzony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych dąbrowskiej jednostki Policji.

Po zebraniu materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała, narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych.

Za te przestępstwa 39-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż w czerwcu 2022 roku opuścił Zakład Karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Ze względu na powyższe okoliczności funkcjonariusze skierowali do Prokuratury wniosek o wystąpienie do Sądu o zastosowanie wobec wymienionego tymczasowego aresztowania. Po rozpatrzeniu wniosku Prokuratury, Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej wczoraj (21.09.br.) zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

za: KPP Dąbrowa Tarnowska.