Z troski o dobro pacjentów. Jubileusz 30-lecia Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie.

Z troski o dobro pacjentów. Jubileusz 30-lecia Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie.

2023-09-23 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie jest największą placówką lecznictwa zamkniętego we wschodniej części województwa małopolskiego. Dysponuje ponad 700 łóżkami. Z 22 oddziałów 11 ma charakter zabiegowy. Przez 30 lat nieustannie się rozwija i działa w służbie pacjentom.

W uroczystościach jubileuszowych udział wziął I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.


Od 1993 roku na służbie pacjentom

Szpital im. św. Łukasza pierwszego pacjenta przyjął 15 listopada 1993 r. Przez cały ten czas, aż do dzisiaj, nieustannie się rozwija dla dobra pacjentów. Szpital to nie tylko budynek, ale także pracownicy, którzy każdego dnia poświęcają się dla chorych. Dziękuję Państwu za to czynienie dobra każdego dnia – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Wyróżnieni za pracę na rzecz drugiego człowieka

Podczas gali jubileuszowej, która odbyła się w Centrum Sztuki Mościce I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wręczył ordery i odznaczenia państwowe przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny, za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wręczył Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Za zasługi w działalności społecznej oraz dla ochrony zdrowia wręczony został jeden Srebrny i dwa Brązowe Krzyże Zasługi.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczonych zostało 11 pracowników Szpitala św. Łukasza w Tarnowie.

Dodatkowo Minister Zdrowia w uznaniu zasług na rzecz ochrony zdrowia wyróżnił Odznakami Honorowymi „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia” 20 osób z personelu medycznego Szpitala Wojewódzkiego św. Łukasza w Tarnowie.

Państwa zawód jest niezwykle trudny i wymagający poświęcenia. Dowodem uznania dla Państwa są wręczone dziś odznaczenia. Serdecznie gratuluję odznaczeń oraz życzę siły na kolejne owocne dni pracy – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. 


Wsparcie dla SOR w Tarnowie

Dzięki konkursowi z Funduszu Medycznego placówki medyczne mogły ubiegać się o środki na modernizację, przebudowę lub doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. To kolejne znaczące wsparcie dla infrastruktury ratownictwa medycznego. 15 małopolskich szpitali otrzyma ponad 153 mln  zł. Pośród nich znalazł się także Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie z dofinansowaniem prawie 14,8 mln zł – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

W ramach realizacji zadania SOR oraz Pracownia Diagnostyki doposażone zostaną w sprzęt i urządzenia szybkiej diagnostyki i terapii pacjentów w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

za: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.