Zainwestował za pośrednictwem brokera w kryptowaluty – stracił milion złotych.

Zainwestował za pośrednictwem brokera w kryptowaluty – stracił milion złotych.

2024-02-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Większość z nas chętnie inwestuje w Internecie upatrując w nim wysokie zyski. W sieci również pojawia się coraz więcej oszustów, którzy kusząc niebagatelnymi zyskami, szukają osób nieostrożnych. Tarnowianin w takiej „inwestycji” stracił 230 tysięcy euro.

 

W połowie lutego br. do dyżurnego Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zgłosił się 78-latek, który jak twierdził padł ofiarą oszusta. Podał, że stracił niemalże milion złotych.  Z przekazanej informacji wynikało, że początkiem miesiąca skontaktował się z nim mężczyzna podający się za brokera maklerskiego i zaoferował inwestycję w kryptowaluty. Kusił przy tym sporym zyskiem. 78-latek przelał 230 tysięcy Euro na wskazane konto, a gdy chciał wypłacić zyski, nagle z jego konta zniknęły wszystkie zainwestowane środki finansowe. W ten sposób mężczyzna na stałe zamieszkujący w województwie kujawsko-pomorskim stracił w kilka chwil niemalże jeden milion złotych.

 

Jak się przed tym bronić?

 

Należy pamiętać, że obietnica osiągnięcia bardzo wysokich zysków jest nieprawdziwa i zazwyczaj kończy się utratą swoich oszczędności. Przedstawiane wizerunki osób, które właśnie „dorobiły” się na tego typu transakcjach w różnego rodzaju mediach społecznościowych, mają jedynie za zadanie skusić potencjalnego inwestora (czyli ciebie) do wpłacenia pieniędzy.

 

Pamiętaj, nigdy nie podawaj poufnych danych logowania i hasła do swojego konta bankowego. Nie wierz, że rzekomi analitycy pomogą Ci w przeprowadzeniu „trudnych” transakcji bankowych. Przekazując takie dane, narażasz siebie na niechciany kredyt, czy wypłatę wszystkich oszczędności z Twojego konta.

 

Zastanów się chwilę. Zachowaj zdrowy rozsądek i dużo ostrożności. Nie ulegaj presji czasu, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili.

 

Ważne informacje znajdziesz na stronie https://uwazajnakryptowaluty.pl/

 

Źródło: KMP Tarnów