Nietrzeźwy kierowca jechał z prędkością 101km/h w terenie zabudowanym.

Nietrzeźwy kierowca jechał z prędkością 101km/h w terenie zabudowanym.

2024-02-26 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego pirata drogowego. 44 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego pędził w terenie zabudowanym z prędkością 101 km, mając w organizmie 0,9 promila alkoholu.

 

W niedzielne (26.02.2024) południe policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze krajowej numer 44 w Oświęcimiu. Tuż przed godziną 13 na ulicy Chemików do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Ford, którego kierowca jechał z prędkością 101km/h, na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

 

Samochodem kierował 44 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Podczas kontroli policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

 

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

 

Źródło: Policja Małopolska