Krakowski Bieg Kobiet – dodatkowa pula 100 miejsc.

Krakowski Bieg Kobiet – dodatkowa pula 100 miejsc.

2024-02-26 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

14 lutego zostały uruchomione zapisy do Krakowskiego Biegu Kobiet, który odbędzie się 10 marca. Limit 500 miejsc wyczerpał się w zaledwie kilka godzin. Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą, pula pakietów startowych będzie zwiększona o 100 i zapisy zostaną ponownie otwarte dziś, 26 lutego, o godz. 14.00.

 

– Propozycja biegu dla pań spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, a tempo w jakim wyczerpany został limit uczestniczek pokazuje, że inicjatywy mające na celu zachęcanie kobiet do biegania są w Krakowie potrzebne. Krakowski Bieg Kobiet, zorganizowany na krótkim dystansie, to wspaniały punkt wyjścia do rozpoczęcia przygody z bieganiem. Pierwszy krok do tego, aby w dalszej perspektywie krakowianki liczniej niż dotychczas uczestniczyły w biegach Królewskiej Triady Biegowej – podkreśla Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk, zastępczyni dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Bieg wystartuje w niedzielę, 10 marca, o godz. 12.00, sprzed TAURON Areny Kraków. 2-kilometrowa trasa będzie poprowadzona alejkami parku Lotników Polskich. Na mecie wszystkie Panie zostaną obdarowane kwiatami, a dla trzech najlepszych zawodniczek przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci voucherów. Uhonorowane zostaną również najmłodsza i najstarsza uczestniczka.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej zis.krakow.pl.

 

Źródło: UM Kraków