Budowa kładki Kazimierz – Ludwinów: zmiany od strony Kazimierza.

Budowa kładki Kazimierz – Ludwinów: zmiany od strony Kazimierza.

2024-02-14 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Jak informuje wykonawca budowy kładki Kazimierz – Ludwinów, od środy, 21 lutego od godz. 9.00 wprowadzona będzie czasowa zmiana w organizacji ruchu po stronie dzielnicy Kazimierz.

 

W miejscu planowanej kładki na bulwarze Inflanckim, pomiędzy ulicami Skawińską i Wietora ograniczony zostanie ruch pieszy i rowerowy górnego bulwaru Inflanckiego. Wytyczona i oznaczona w terenie zostanie trasa objazdowa z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury, bliżej zabudowy mieszkaniowej.

 

Zmiany obejmą też dojazd do tego bulwaru od strony skrzyżowania ulic Wietora i Rybaki oraz od strony ul. Dietla – z obu stron zorganizowany zostanie dojazd do terenu budowy. Przy ul. Rybaki wyłączona z użytkowania będzie część miejsc postojowych.  

 

Taka organizacja ruchu po stronie dzielnicy Kazimierz wprowadzona będzie do odwołania. Warto wspomnieć, że w przyszłości wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia na górnym bulwarze oraz zamknięta dla ruchu zostanie również dolna część bulwaru wiślanego po tej stronie rzeki. Szczegóły pojawią się w odrębnym komunikacie.

 

Źródło: UM Kraków