Dwóch mężczyzn odpowie za obnażanie się w miejscu publicznym.

Dwóch mężczyzn odpowie za obnażanie się w miejscu publicznym.

2024-02-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Dwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie obnażali się w miejscach publicznych na terenie Krakowa, usłyszało zarzuty nieobyczajnego wybryku. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

 

26 stycznia br. policjanci z komisariatu przy ul. Królewskiej udali się na jedną z ulic w rejonie Krowodrzy, gdzie zamieszkiwać miał mężczyzna podejrzewany o publiczne obnażanie i onanizowanie się. Po krótkiej obserwacji rejonu, w którym wytypowana osoba miała zamieszkiwać, policjanci zauważyli mężczyznę podejrzewanego o zachowanie niezgodne z prawem. Po wylegitymowaniu, 52-latek wraz z funkcjonariuszami udał się do Komisariatu Policji IV w Krakowie, gdzie w trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że w styczniu br. kilkukrotnie obnażał się w miejscach publicznych na terenie Krowodrzy.

 

Innym razem natomiast, podróżując tramwajem w rejonie Bronowic oraz Borku Fałęckiego onanizował się. 52-latkowi przedstawiono w sumie 5 zarzutów w związku z popełnieniem wykroczenia nieobyczajnego wybryku w miejscu publicznym. 

Trzy dni później, policjanci Komisariatu Policji II w Krakowie otrzymali informację, że w jednym z parków w centrum miasta miał przebywać onanizujący się mężczyzna. Kryminalni natychmiast udali się w to miejsce i szybko zlokalizowali 28-latka. W trakcie rozmowy nie potrafił on logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Następnie mężczyzna wraz z policjantami udał się do komisariatu w celu złożenia wyjaśnień. Policjanci w trakcie dalszych czynności ustalili, że to nie pierwszy raz kiedy 28-latek dopuścił się zachowania niezgodnego z prawem. Usłyszał on w sumie 11 zarzutów dotyczących nieobyczajnego wybryku w miejscu publicznym. 

 

O dalszych losach mężczyzn zadecyduje sąd. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo kara nagany.

 

Źródło: KMP Kraków