Zaatakowali mężczyznę w jego domu i ukradli mu kartę bankomatową.

Zaatakowali mężczyznę w jego domu i ukradli mu kartę bankomatową.

2024-01-30 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Na trzy miesiące tymczasowego aresztu trafił 33 i 40- latek, którzy napadli na mężczyznę w jego mieszkaniu i ukradli mu kartę bankomatową. Kilka godzin później zostali zatrzymani przez trzebińskich policjantów. Za rozbój grozi im do 15 lat więzienia.

 

O zdarzeniu oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Trzebini powiadomił telefonicznie sam pokrzywdzony. Natychmiast na miejsce zdarzenia został wysłany patrol Policji, który ustalił, że dwóch mężczyzn weszło do mieszkania pokrzywdzonego 61-latka. Jeden z napastników już w korytarzu zaatakował mężczyznę od tyłu i przyduszając, przewrócił na ziemię. Drugi z napastników poszedł do innego pomieszczenia. Po chwili obaj mężczyźni uciekli. Pokrzywdzony, gdy doszedł do siebie, zorientował się, że skradziono mu kartę bankomatową. Natychmiast zablokował ją telefonicznie w banku, a także poinformował o całym zdarzeniu Policję. W międzyczasie pokrzywdzony otrzymał informację od konsultanta z banku, że ktoś próbował dokonać transakcji płatniczej jego kartą, jednak z uwagi na jej zablokowanie transakcja nie została zrealizowana. Kilka godzin później,  policjanci zatrzymani mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 61-latku.

 

Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy obaj sprawcy usłyszeli w prokuraturze zarzuty. 40-latek usłyszał 3 zarzuty m.in. dokonania rozboju, naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych, młodszy  usłyszał dwa zarzuty – rozboju i naruszenia miru domowego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat więzienia.

 

Źródło: KP Trzebinia