TAURON sponsorem krakowskiej areny przez kolejne 4 lata.

TAURON sponsorem krakowskiej areny przez kolejne 4 lata.

2024-01-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Największa hala sportowo-widowiskowa w Polsce kontynuuje współprace z jedną z najważniejszych grup energetycznych w Polsce. Arena Kraków SA i TAURON podjęły decyzję o dalszej współpracy w ramach kontraktu sponsorskiego na kolejne cztery lata – do 2028 roku.

 

– TAURON Arena Kraków stała się nie tylko ważnym punktem na koncertowej i sportowej mapie Polski, ale również istotnym miejscem życia społecznego mieszkańców Krakowa. Dla naszego biznesu to bardzo ważny projekt, bo wspiera realizację celów marketingowych i sprzedażowych. Taka długoletnia współpraca jest dowodem na dojrzałość partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

 

– Współpraca z energetycznym liderem jakim jest TAURON od początku układała się doskonale i cieszymy się, że będzie kontynuowana – mówi Małgorzata Marcińska Prezes Zarządu Areny Kraków SA. – Przez te wszystkie lata, marka spółki TAURON bardzo mocno związała się z marką Areny Kraków, największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Jak widać partnerskie relacje biznesowe i współpraca między stabilnymi spółkami o ugruntowanej pozycji na rynku sprawdzają się najlepiej i przynoszą wymierne korzyści wizerunkowe obu stronom – dodaje Małgorzata Marcińska.

 

TAURON jest sponsorem tytularnym krakowskiej areny od stycznia 2015 roku, czyli niemal od początku jej funkcjonowania. Obiekt został otwarty w maju 2014 roku. Obecna umowa upływa z końcem stycznia 2024 roku, nowa będzie obowiązywać do stycznia 2028 roku. Energetyczny lider został sponsorem krakowskiej areny w wyniku konkursu, który został ogłoszony przez Arenę Kraków SA w kwietniu 2023 roku. Krakowska arena daje TAURONOWI szerokie możliwości ekspozycji marki.

 

Poza połączeniem nazwy firmy z nazwą obiektu, TAURON otrzymuje prawo do współtworzenia logotypu z uwzględnieniem własnej marki. W ten sposób powstaje wspólna marka obiektu, która ma wpływ na pozostałe elementy identyfikacji wizualnej obiektu. Liczba i ranga wydarzeń organizowanych w krakowskiej arenie gwarantuje TAURONOWI obecność w mediach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

Wizytówka TAURONA i Krakowa

 

TAURON Arena Kraków to kulturalna, sportowa i biznesowa wizytówka Krakowa. Dzięki niej stolica Małopolski ugruntowała swoją pozycję jako centrum wielkich krajowych i międzynarodowych wydarzeń. Gwiazdy muzyczne największego formatu, festiwale i przedstawienia, imprezy sportowe o randze mistrzostw Europy i świata, kongresy i targi gościły w ostatnich latach w krakowskiej hali. Co roku w wydarzeniach organizowanych w TAURON Arenie Kraków bierze udział kilkaset tysięcy osób. Od otwarcia obiektu w 2014 roku do końca roku 2023 r. odbyło się w nim ponad 2,4 tys. wydarzeń, w tym czasie arena gościła blisko 6 mln gości.

 

Do najważniejszych wydarzeń sportowych zorganizowanych w TAURON Arenie Kraków należą m.in. Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021, Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023, Mistrzostwa Świata w karate, Motocyklowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro, Siatkarska Liga Narodów, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W Arenie wystąpiły światowe gwiazdy muzyki m.in. Björk, Depeche Mode, Ennio Morricone, Iron Maiden, Mark Knopfler, Michael Bublé, Sting. W tym roku w TAURON Arenie Kraków wystąpią m.in.: André Rieu, Andrea Bocelli, Lenny Kravitz i TOOL.

 

Arena Kraków, zarządzając obiektem, współpracuje z największymi światowymi i polskimi agencjami organizującymi koncerty, festiwale i spektakle, z klubami i federacjami sportowymi, z urzędami i jednostkami miejskimi oraz firmami organizującymi konferencje, kongresy i eventy branżowe. Fakt, że od lat wracają do TAURON Areny Kraków z kolejnymi gwiazdami i imprezami, jest dla spółki najlepszą rekomendacją.

 

Źródło: UM Kraków