20-latek z narkotykami wpadł na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

20-latek z narkotykami wpadł na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

2024-01-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę podejrzanego o prowadzenie samochodu pod wpływem środka odurzającego. 20 – latek odpowie również za posiadanie narkotyków.

W sobotę (20.01.br.) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Tuż po godzinie 19, na ulicy Beskidzkiej w Grojcu do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Opel, którego kierowca przekroczył prędkość o 25km/h. Jechał z prędkością 75km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Za kierownicą auta siedział 20-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Podczas legitymowania mężczyzny policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających. Potwierdził to kierowca, informując, że palił marihuanę. Podczas przeszukania przy mężczyźnie funkcjonariusze  ujawnili trzy woreczki foliowe z suszem roślinnym. W związku z powyższym 20-latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.  Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonego suszu wykazało, że jest to marihuana.

W związku z popełnionym wykroczeniem do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o ukaranie 20-latka. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi mu kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

 

Źródło: KPP Oświęcim