Skorupy pocisków moździerzowych… na złomie.

Skorupy pocisków moździerzowych… na złomie.

2024-01-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Trzy przedmioty przypominające niewybuchy zostały ujawnione przez pracowników jednego z punktów złomu w Tarnowie. Dwa to jedynie metalowe skorupy, natomiast jeden posiadał ładunek prochowy, który wybuchł podczas neutralizacji przez policjantów oddziału kontrterrorystcznego z Krakowa. 

 

W zeszłym tygodniu pracownicy jednego z punktów złomu odnaleźli na składzie przedmioty przypominjące niewybuchy. Powiadomili dyżurnego, który skierował na miejsce policjantów z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej z Tarnowa. Ci określili znalezisko, jako niewybuchy trzech pocisków; dwóch artyleryjskich i moździerzowego, z których dwa to były jedynie metalowe skorupy bez ładunku prochowego. Niewybuchy zostały zabezpieczone, tym razem przez policjantów Samodzielnego Oddziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa. Zostały one umieszczone w specjalnym pojemniku, a następnie wywiezione na teren poligonu, gdzie podczas ich neutralizacji nastąpiła eksplozja.

 

W tej sprawie postępowanie prowadzą policjanci z komisariatu przy ul. Narutowicza w Tarnowie pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

 

Tarnowscy policjanci ponawiają apel o właściwe zachowanie w takich sytuacjach. Przenoszenie niewybuchów może spowodować eksplozję i narazić nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W każdym takim przypadku do naszych obowiązków należy jedynie oznaczyć miejsce odnalezienia niebezpiecznego przedmiotu i powiadomić dyżurnego Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112. 

 

Źródło: KMP Tarnów