Policjanci z Biecza uratowali 64-latka

Policjanci z Biecza uratowali 64-latka

2023-12-21 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

16 grudnia br., funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bieczu, w powiecie gorlickim, uratowali życie samotnie mieszkającego mężczyzny.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bieczu w okresie zimowym kontrolują warunki bytowe w jakich znajdują się  osoby samotnie mieszkające.  16 grudnia br., około godziny 10 policjanci  w jednej z miejscowości udali się do domu samotnie mieszkającego 64-letniego mężczyzny. Na miejscu okazało się, że osoba ta od kilku dni nie była w stanie wstać z łóżka o własnych siłach, co wiązało się z tym, że nie przyjmowała żadnych pokarmów. Mężczyzna był mocno wycieńczony i wyziębiony. Jak wyjaśnił policjantom, jakiś czas temu przewrócił się i od tego czasu miał problemy z chodzeniem. Kilka dni temu, jego stan się na tyle pogorszył, że nie mógł wstać z łóżka aby przygotować sobie posiłek i ogrzać dom. Funkcjonariusze natychmiast wezwali do mężczyzny pogotowie ratunkowe, które przewiozło go do szpitala w Gorlicach. Jak się później okazało, uraz mężczyzny był na tyle poważny, że musiał on przejść niezbędną operację. Jednocześnie policjanci powiadomili Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieczu, celem objęcia wsparciem samotnej osoby.

Postawa policjantów jest przykładem właściwego zaangażowania w pełnioną służbę, ale i świadomości noszonego munduru. Hasło „Pomagamy i chronimy” to nie puste słowa, a odpowiedzialność i poświęcenie drugiemu człowiekowi.

Źródło: KP Biecz