Akademia Mini Mini w Karniowicach rusza już wkrótce

Akademia Mini Mini w Karniowicach rusza już wkrótce

2023-12-21 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W Wiejskim Domu Kultury w Karniowicach od początku 2024 r. organizowane będą zajęcia edukacyjno-rekreacyjne dla dzieci. Zajęcia świetlicowe mają zapewnić im możliwość spędzenia wolnego czasu w bezpiecznych warunkach, w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzięki organizacji tego rodzaju zajęć rozszerzają się zainteresowania, utrwalają się postawy i prawidłowe nawyki dzieci. Podstawą jest przyjazna, swobodna atmosfera oraz budowanie relacji i pomoc instruktorów w trudniejszych sytuacjach.

 

W ramach Konkursu pn. „Małopolskie świetlice wiejskie 2023” Gmina Trzebinia otrzymała z budżetu Województwa Małopolskiego dofinansowanie w kwocie 20.467 zł na zadanie „Akademia Mini Mini – stworzenie w WDK w Karniowicach nowoczesnego miejsca dla dzieci od 6 miesiąca życia do wieku wczesno-przedszkolnego celem realizacji zajęć z zakresu sensoryki, plastyki sensorycznej, bajkoterapii oraz zajęć rozwijających manualnie”. Całość projektu, dotycząca wyposażenia świetlicy wiejskiej w sołectwie Karniowice, została wyceniona na kwotę 29.238,94 zł.

 

Dom Kultury zorganizuje zajęcia edukacyjno-rekreacyjne dla dzieci, w ramach których powstanie:
KLUB SENSOMISIÓW a w nim zajęcia sensoryczno-plastyczne, wspierające zmysły oraz motorykę małą i dużą,
ARTYSTYCZNY MALUCH z zajęciami plastycznymi,
STUDIO MALUCH a w nim zajęcia zabawowo-rekreacyjno-animacyjne, planszówki, rozwój sensoryczny i sportowy,
BAJKOTERAPIA – pomoc w rozwijaniu inteligencji, porządkowaniu uczuć oraz określanie problemów i trudności, z jakimi boryka się dziecko
PLASTYKA DLA SMYKA.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy już na początku 2024 r. do skorzystania z atrakcji jakie proponuje WDK w Karniowicach. Opiekunem świetlicy jest pani Magdalena Gąsior, kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Karniowicach.

 

Źródło: UM Trzebinia