Kierowcy na medal – wzorowy korytarz życia.

Kierowcy na medal – wzorowy korytarz życia.

2023-11-29 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

To nie tylko kulturalne zachowanie, które powinno przyświecać wszystkim kierowcom, ale przede wszystkim Twój obowiązek. Korytarz życia bo o nim mowa został wzorcowo utworzony na tarnowskim odcinku autostrady A4 w kierunku Krakowa, po tym jak doszło do wypadku w którym kierowca samochodu osobowego zderzył się z łosiem. Kierowcy, którzy utknęli w kilkukilometrowym zatorze zachowali się na medal.

Nigdy nie wiemy, co się wydarzyło przed nami na drodze. Czy doszło do poważnego wypadku czy drobnej kolizji. Jednak zmuszeni jesteśmy do stania niekiedy w kilometrowych korkach. Nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić. Pozostaje cierpliwość i pośrednia pomoc służbom ratowniczym w dotarciu do miejsca zatoru. Taka sytuacja miała miejsce w sobotni wieczór 25.11 br. na tarnowskim odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłami Tarnów-Mościce, a Brzeskiem w kierunku Krakowa. Wszyscy kierowcy zgodnie utworzyli korytarz życia, umożliwiając służbom ratunkowym w dotarciu do niebezpiecznego miejsca. Tym razem sekundy miały kolosalne znaczenia, ponieważ utworzony zator spowodowany był poważnym wypadkiem, do którego zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny 12-letni chłopiec mógł szybko trafić do krakowskiego szpitala, a jego mama również z obrażeniami ciała przetransportowana do szpitala w Brzesku.

Pamiętajmy! Stworzenie możliwości dotarcia do wypadku do cenne sekundy, a Ty możesz swoim zachowaniem uratować komuś życie, tym samy pośrednio pomóc rannym.

Bądź kulturalnym kierowcą – Utwórz Korytarz Życia!

źródło: KMP Tarnów.