Jako policjant pomagał innym i był dumny z pełnionej służby. Teraz sam potrzebuje pomocy.

Jako policjant pomagał innym i był dumny z pełnionej służby. Teraz sam potrzebuje pomocy.

2023-11-29 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Były policjant Komendy Powiatowej Policji w Turku w grudniu 2009 roku wracając z służby do domu uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Przeszedł bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa, jednak nadal ma całkowicie sparaliżowane nogi. W jego rehabilitacji może pomóc zakup egzoszkieletu.

Kamil jest byłym policjantem Komendy Powiatowej Policji w Turku. W grudniu 2009 roku wracając ze służby do domu uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Niestety ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Przeszedł bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa, jednak nadal ma całkowicie sparaliżowane nogi. Przez 13 lat walczył o choćby cień normalnego życia. Przeszedł długą, bolesną jak i wyczerpującą rehabilitację. Nie poddawał się, walczył dla swojej rodziny. Niestety jak się później okazało, rehabilitacja była bezskuteczna. Lekarze nie dawali mu już żadnej szansy oraz nadziei, iż jeszcze kiedyś nie będzie musiał poruszać się za pomocą wózka inwalidzkiego. Jego życie straciło sens.
Przez 13 lat bezustannie walczył mimo wielu trudności i ogarniającej go beznadziei. Nie dla samego siebie, ale dla kochającej rodzinny, żeby móc funkcjonować, choć w niewielkim stopniu jak zdrowy człowiek, aby nie być dla niej dłużej ciężarem.
Po 13 latach nadzieja znów zawitała. Obecnie lekarze zalecają korzystanie z nowoczesnych rozwiązań medycznych, takich jak egzoszkielet, który mógłby znacznie poprawić jakość jego życia oraz przywrócić choćby częściową niezależność. To ostatnia szansa. Niestety koszt wynosi zależnie od kursu dolara aż 700 tys. zł. Po tak wielu latach, wszystkie oszczędności były przeznaczone na specjalistyczne leczenie oraz rehabilitację. W związku z powyższym Kamil nie jest w stanie nawet w najmniejszym stopniu pokryć tak dużych kosztów.
Jako policjant pomagał innym i był dumny z pełnionej służby. Teraz sam potrzebuje pomocy.