Andrychowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego, który miał cofnięte uprawnienia.

Andrychowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego, który miał cofnięte uprawnienia.

2023-09-18 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z andrychowskiego komisariatu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Ponadto posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Wczoraj (17 września br.), dzielnicowi z Andrychowa ustalili, że po terenie miasta może poruszać się samochodem mężczyzna, który jest poszukiwany. Osoba ta została zatrzymana do kontroli drogowej na ul. Krakowskiej. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach, policjanci potwierdzili, że jest on poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu.

Ponadto wyszło na jaw, że 35-letni mieszkaniec gminy Andrychów, decyzją wydaną przez starostę wadowickiego, ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu celem przeprowadzenia z nim czynności.

Zgodnie z przepisami, kierowca nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami dopuścił się przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 

 

źródło: KPP Wadowice.