Pijany kierowca spowodował kolizję.

Pijany kierowca spowodował kolizję.

2024-03-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Pijany kierowca Chryslera spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy, a o jego losie zdecyduje sąd.

17 marca b.r. po godz. 20:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Śledziejowice. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierowca Chryslera stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie  posesji, po czym dachował. Okazało się, że 42–latek jak również 31-letni pasażer, byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast przewożony pasażer miał ponad 2 promile. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

źródło: KPP Wieliczka