Gdowscy policjanci uratowali życie mężczyzny.

Gdowscy policjanci uratowali życie mężczyzny.

2024-02-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdowie, w powiecie wielickim, podczas interwencji domowej uratowali 45-letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo.

 

23 lutego br., policjanci z Komisariatu w  Gdów zostali wezwani na interwencję domową,  gdyż według zgłaszającej jej mąż  był pijany i chciał siłowo wejść do domu, a ona się go obawiała i nie chciała go wpuścić.   

Na miejscu zastano małżeństwo oraz ich córkę. W trakcie interwencji umożliwiono mężczyźnie wejście do domu, skąd chciał zabrać  klucze do samochodu, w którym miał swoje prywatne rzeczy. Po kilku minutach szukania kluczy oznajmił, jednakże, że nie może ich znaleźć, więc pójdzie przenocować do swojego kolegi i opuścił dom.

Po wylegitymowaniu córki zawiadamiającej okazało się, że 20-latka jest poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu. W trakcie wykonywania z nią czynności, policjanci usłyszeli  uderzenie w drzwi wejściowe. Jeden z funkcjonariuszy otworzył drzwi i zobaczył, że 45-latek nie poszedł do kolegi, ale stoi poza barierką ochronną schodów, a na szyi ma sznur.

Kiedy mężczyzna zobaczył, że drzwi się otwierają, osunął  się w dół. Funkcjonariusze złapali mężczyznę za ubranie. Po chwili mężczyzna wyślizgnął się z ubrania i upadł na ziemię. Po upadku mężczyzna wstał i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu  policjanci zatrzymali mężczyznę, następnie na miejsce wezwano ZRM, który zabrał mężczyznę do szpitala.

 

Źródło: KP Gdów