Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej.

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej.

2024-02-12 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Wadowiccy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie zakazane substancje. Dodatkowo przeprowadzone badanie wykazało obecność środków odurzających w jego organizmie.

 

W nocy z soboty na niedzielę, tuż przed godz. 1.00, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, na jednej z wadowickich ulic zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Za kierownicą siedział 23-letni mężczyzna, kierujący posiadał wszystkie wymagane uprawnienia i nie figurował w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana. Niemniej jednak był wyraźnie zaniepokojony interwencją policjantów. Szybko okazało się, co było powodem jego zdenerwowania. 23-latek przewoził w samochodzie marihuanę. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie obecności środków odurzających w organizmie mężczyzny, policjanci poddali go badaniu, które wstępnie wykazało, że jest on pod wpływem środków narkotycznych. Kierującemu została również pobrana krew do dalszych badań. 

 

Wczoraj, śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Jeśli badanie krwi kierującego wykaże obecność narkotyków, wówczas wadowiczanin, dodatkowo usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

 

Źródło: KPP Wadowice