Grojec. Patrol przerwał jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Grojec. Patrol przerwał jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

2024-02-12 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 55-letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna wsiadł za kierownicę skody, mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.

 

W piątek (9.02.2024) tuż po godzinie 21 policjanci pełnili służbę patrolową na terenie Grojca. Jadąc ulicą Beskidzką, dostrzegli samochód marki Skoda, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.  Kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą auta siedzi nietrzeźwy 55-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

 

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.

 

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

 

Źródło: KPP Oświęcim