Policjanci z powiatu krakowskiego przechwycili ponad 100 kg nielegalnego tytoniu i 400 sztuk papierosów.

Policjanci z powiatu krakowskiego przechwycili ponad 100 kg nielegalnego tytoniu i 400 sztuk papierosów.

2024-02-10 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zwalczając nielegalny biznes tytoniowy, udaremnili wprowadzenie przez 46-latka do obrotu ponad 100 kilogramów krajanki tytoniu i 400 sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. Usłyszał zarzut.

 

Wczoraj (8 lutego br.) w Mogilanach, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, zatrzymał do kontroli drogowej kierującego hyundaiem. Kierującym okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. W trakcie sprawdzania zawartości przewożonego przez niego bagażu, na tylnym siedzeniu i w bagażniku, policjanci znaleźli 10 worków parcianych z nielegalnym tytoniem o łącznej wadze przeszło 100 kilogramów. 

 
Na miejsce przybyli policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy przeprowadzili dalsze czynności w tej sprawie. 46-latek został zatrzymany. Następnie stróże prawa udali się na przeszukanie do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie ujawnili kolejne partie nielegalnych wyrobów tytoniowych w postaci 400 sztuk papierosów, które wraz z tytoniem zostały zabezpieczone.  

Jeszcze tego samego dnia, w komendzie, 46-latek usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez przewożenie, pomaganie w zbyciu i ukryciu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zamiaru wprowadzenia ich do obrotu oraz nieujawnienia właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi grzywna albo kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Według wyliczeń śledczych wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę blisko 100 tysięcy złotych.

 

Źródło: KPP Kraków