Policjanci z Zabierzowa zatrzymali 36-letniego Brazylijczyka za nielegalną uprawę marihuany.

Policjanci z Zabierzowa zatrzymali 36-letniego Brazylijczyka za nielegalną uprawę marihuany.

2024-02-08 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 36-letniego obywatela Brazylii pod zarzutem nielegalnej uprawy konopi. W miejscu zamieszkania mężczyzny, na strychu, funkcjonariusze ujawnili kilka krzaków konopi innych niż włókniste o wysokości od 50 do 100 cm i sprzęt do ich uprawy. Za nielegalną uprawę grozi mu do 3 lat więzienia.

 

2 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie weszli do jednego z domów, w gminie Zabierzów.  Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że znajduje się tam nielegalna uprawa konopi innych niż włókniste. Na miejscu policjanci zastali zamieszkałego pod tym adresem 36-letniego obywatela Brazylii. Podczas przeszukania jego domu, na strychu, policjanci ujawnili kilka krzaków konopi innych niż włókniste o wysokości od 50 do 100 cm wraz z instalacją do ich uprawy, składającą się z wiatraków, lamp oraz folii i rur aluminiowych. Nielegalne rośliny zostały zabezpieczone i zostaną zbadane przez biegłego, który określi ile porcji marihuany obcokrajowiec mógł z nich wyprodukować. Sprzęt do ich uprawy również trafił do policyjnego depozytu.

36-latek został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia w komisariacie został przesłuchany, z udziałem biegłego tłumacza, w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzut nielegalnej uprawy ziela konopi innych niż włókniste. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Źródło: KP Zabierzów