Sucha Beskidzka – Pijany obywatel Ukrainy, przekroczył o 22 km/h dozwoloną prędkość.

Sucha Beskidzka – Pijany obywatel Ukrainy, przekroczył o 22 km/h dozwoloną prędkość.

2024-02-06 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Kierujący Skodą, obywatel Ukrainy, przekroczył o 22 km/h dozwoloną prędkość. Jak się okazało, 38-latek miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem i grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Przedwczoraj (4 lutego br.) po godzinie 18:30 policjanci z suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Skoda, który na ulicy Role w Suchej Beskidzkiej poruszał się z prędkością 72 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Jak ustalili policjanci, za kierownica siedział 38-letni obywatel Ukrainy, który nie tylko złamał przepisy ruchu drogowego, poruszając się z prędkością większą niż dopuszczalna, ale też popełnił przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Badanie alkomatem kierowcy wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Sprawa złamania przepisów drogowych oraz kierowania w stanie nietrzeźwości trafi do sądu, za co 38-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Każda osoba, która ma zamiar prowadzić pojazd, musi pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol, ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Sucha Beskidzka