Mikołaj Włodarczyk wraz ze swoim zaprzęgiem wygrywa Mistrzostwo Polski!

Mikołaj Włodarczyk wraz ze swoim zaprzęgiem wygrywa Mistrzostwo Polski!

2024-02-06 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Zawodnik reprezentujący Orła Myślenice – Mikołaj Włodarczyk wraz z psim zaprzęgiem syberyjskich husky Epo Jr, Fortuną Falco i Wolfym obronił tytuł Mistrza Polski w klasie wyścigowej czterech psów! To obrona tytułu zdobytego na ostatnich mistrzostwach w 2022 roku!

 

Z uwagi na problemy ze śniegiem, Polski Związek Wyścigów Psich Zaprzęgów zawody o Mistrzostwo Polski zorganizował w słowackiej Ladowej. Zawody były równocześnie Mistrzostwami Polski oraz wyścigiem międzynarodowym, dlatego też Mikołaj Włodarczyk za zwycięstwo otrzymał złoty medal Mistrzostw Polski, a także złoto za wygranie słowackich zawodów.

 

Mało zimowa aura spowodowała, że udało się rozegrać tylko sobotnią rundę zawodów, gdyż niedzielne dodatnie temperatury i opady deszczu, uniemożliwiły przeprowadzenie drugiej serii, dlatego też za końcowe uznano rezultaty po pierwszym przejeździe.

 

Mikołaj Włodarczyk ukończył siedmiokilometrową na pierwszym miejscu z czasem 15 minut, 36 sekund i 67 setnych. Nad drugą w międzynarodowej stawce Amalie Vojtkovą miał 39 sekund przewagi, natomiast nad trzecią Polką Aleksandrą Pieroń było już to ponad półtorej minuty. Tak też sklasyfikowało się podium słowackiego „Ice Trophy – Majstrovstwa SR psich zaprahov”, natomiast w rozgrywanych równocześnie Mistrzostwach Polski, Mikołaj Włodarczyk zdobył złoto, srebro Aleksandra Pieroń, natomiast na najniższym stopniu podium z brązem znalazł się Andrzej Rutkowski, który w międzynarodowej stawce był czwarty.

 

Starty Mikołaja Włodarczyka wspiera Miasto i Gmina Myślenice.

 

Zapraszamy też do obejrzenia wywiadu z Mikołajem Włodarczykiem – „Wrzuć na sport”

 

Podium Mistrzostw Polski 2024: Aleksandra Pieroń (II miejsce), Mikołaj Włodarczyk (I miejsce), Andrzej Rutkowski (III miejsce) 

 

Źródło: UM Myślenice