Stracił prawo jazdy, bo w obszarze zabudowanym jechał 125 km/h.

Stracił prawo jazdy, bo w obszarze zabudowanym jechał 125 km/h.

2024-02-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Patrol grupy SPEED zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który jechał 125 km/h ulicą Barską w Nowym Sączu. Za przekroczenie prędkości o 75 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy, a także nałożyli na niego wysoki mandat i punkty karne.

 

27 stycznia br. około godziny 21:30 policjanci sądeckiej grupy SPEED, którzy patrolowali ulicę Barską w Nowym Sączu, zauważyli osobowego volkswagena, który pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, poruszał się z dużą prędkością. W związku z tym, że wideorejestrator wskazał 125 km/h, co oznacza, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 75 km/h, mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.

 

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na 25-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego mandat w wysokości 2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych. Zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące.

 

Dodatkowo okazało się, że 25-latek ma już na swoim koncie inne punkty karne i popełniając to wykroczenie, przekroczył limit 24 punktów. W związku z tym zostanie skierowany na badanie psychologiczne oraz egzamin teoretyczny i praktyczny sprawdzający jego kwalifikacje. Warto dodać, że jest to taki sam egzamin, jak dla kandydatów ubiegających się o prawo jazdy. W przypadku niezaliczenia obu części traci się uprawnienia do kierowania pojazdem i należy przejść całą procedurę ubiegania się o prawo jazdy od początku, włącznie z kursem

 

 

Żródło: KMP Nowy Sącz