Spotkanie z Bartłomiejem Bodzkiem- projekt ,,Szerpowie Nadziei’’ w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie z Bartłomiejem Bodzkiem- projekt ,,Szerpowie Nadziei’’ w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

2024-02-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie z Bartłomiejem Bodzkiem, które odbędzie się 15 lutego br. o godz. 17:00 w sali kameralnej.

 

Podczas spotkania Bartłomiej Bodzek opowie o projekcie ,,Szerpowie Nadziei’’ wywodzącym się ze Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego powstałym w 2021r. W działanie projektu zaangażowanych jest ponad 300 wolontariuszy oraz pasjonatów gór, którzy pomagają spełniać górskie marzenia osób z niepełnosprawnościami. Osoby te nazwane są „Skarbami”, Szerpowie Nadziei organizują dla nich wyjazdy w Tatry i pozyskują na ten cel fundusze, a na szlaku są dla nich aniołami stróżami. Wolontariusze fundacji pchają i przenoszą ich wózki lub noszą na własnych plecach w specjalnych nosidłach oraz służą wparciem mentalnym.
Podczas spotkania poznamy cele, które przyświecają działaniu Fundacji w tak nietypowej sferze pomocy osobom z niepełnosprawnościami i spełnianiu ich marzeń. Spotkaniu będzie towarzyszyć pokaz zdjęć.
Bartłomiej Bodzek – pasjonat gór, sportu i fotografii. Uwielbia realizować tematy w których wszystkie powyższe razem się ze sobą łączą. Ze wszystkich rodzajów fotografii najbardziej ceni sobie reportaż i opowiadanie obrazem. Często sięga po fotografię czarno-białą. Czynnie uprawia sport – bierze udział w biegach górskich na dystansach ultramaratońskich. Należy do sztabu zespołu Szerpów Nadziei gdzie jest fotografem. Podczas akcji górskich podąża głównie za zespołami wysokogórskimi, dokumentując zdobywanie przez nich szczytów i uwieczniając w kadrach emocje, które temu towarzyszą. Laureat konkursów fotograficznych, m.in. zwycięzca 19. Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska w kategorii „fotoreportaż”, zwycięzca Lądek Mountain Photo Award w kategorii „seria” oraz zwycięzca Grand Prix tegoż konkursu.
Wstęp wolny!
Źródło: UM Limanowa