Kolejne osoby z zarzutami w śledztwie dotyczącym handlu znaczną ilością narkotyków oraz kradzieży sklepowych.

Kolejne osoby z zarzutami w śledztwie dotyczącym handlu znaczną ilością narkotyków oraz kradzieży sklepowych.

2024-01-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

16 stycznia br., funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Krakowie zatrzymali 9 osób w związku z nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie śledztwem dotyczącym handlu znaczną ilością narkotyków oraz licznych kradzieży sklepowych. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty.

16 stycznia br., policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili czynności procesowe, w związku z prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie śledztwem. Czynności te stanowią kontynuację działań z maja 2023 roku  (artykuł https://malopolska.policja.gov.pl/), a dotyczą one handlu znaczną ilością narkotyków. 

16 stycznia br. tuż po godzinie 6:00, 53 funkcjonariuszy Komendy z Powiatowej Policji w Wieliczce oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weszło do 15 nieruchomości znajdujących się na terenie Krakowa, powiatu Krakowskiego oraz  gminy Brzostek (woj. Śląskie). Funkcjonariusze zatrzymali łączenie dziewięciu mężczyzn w wieku od 33 do 54 lat. Policjanci zabezpieczyli w sumie 124 gr środków odurzających w postaci marihuany, amfetaminy, a także kokainy. Zabezpieczono również pieniądze w kwocie 56 900 zł. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące m.in. handlu znaczną ilością narkotyków oraz posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Wieliczka