Poradnia Leczenia Uzależnień w nowym skrzydle Ośrodka Zdrowia przy ul. Szpunara 20 w Wieliczce.

Poradnia Leczenia Uzależnień w nowym skrzydle Ośrodka Zdrowia przy ul. Szpunara 20 w Wieliczce.

2024-01-10 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Od dnia 8 stycznia 2024 r. Poradnia Leczenia Uzależnień przyjmuje pacjentów w nowo wybudowanym skrzydle Ośrodka Zdrowia przy ul. Szpunara 20 w Wieliczce, na II piętrze. Oddziaływania terapeutyczne odbywają się w systemie indywidualnym i grupowym – 5 dni w tygodniu.

 

Dotychczas Poradnia Leczenia Uzależnień w Wieliczce funkcjonowała przy ul. Pocztowej 1, w budynku Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, więc nadszedł czas na zmiany i przeprowadzkę do nowego budynku. Od 2008 r. na realizację programu leczenia osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych Gmina Wieliczka przekazuje dotacje celową do Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Otwartego w Wieliczce.
To ważne zadanie – z roku na rok liczba pacjentów rośnie, co wyraźnie potwierdza zaufanie jakim cieszy się zespół terapeutów i lekarzy.
– W nowo rozbudowanym budynku Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Otwartego w Wieliczce mieści się obecnie poradnia dla dzieci a od dziś Poradnia Leczenia Uzależnień w Wieliczce. Niewątpliwie dorośli i dzieci korzystający z porad specjalistycznych mogą teraz korzystać z nowoczesnych gabinetów. – zaznacza Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.
Od dnia 8 stycznia 2024 r. poradnia przyjmuje pacjentów w budynku SPZLO w Wieliczce, na ul. Szpunara 20 – w nowym skrzydle, na II piętrze. Oddziaływania terapeutyczne odbywają się w systemie indywidualnym i grupowym – 5 dni w tygodniu.
Źródło: UM Wieliczka