Spali w namiocie przy 20 stopniach mrozu.

Spali w namiocie przy 20 stopniach mrozu.

2024-01-09 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W namiocie przy wale w zagajniku leśnym w Mościcach policjanci znaleźli rozstawiony namiot, a w nim dwóch mężczyzn, którzy zamierzali spędzić jedną z najzimniejszych nocy w regionie, w takich warunkach. Jeden z nich w objawami odmrożenia kończyn dolnych trafił do tarnowskiego szpitala, drugi do ogrzewalni PONON w Tarnowie.

 

W ramach akcji „Zima” policjanci sprawdzają miejsca, w których zazwyczaj przebywały osoby bez stałego miejsca zamieszkania w okresie wakacyjnym lub jesiennym. Tak też było wczorajszej nocy. Ku zaskoczeniu mundurowych w kompleksie leśnym w Tarnowie-Mościcach za halą sportową „Jaskółka”, w rozstawionym namiocie zastali dwóch śpiących tam mężczyzn. Zostali oni wylegitymowani, a z uwagi na objawy wychłodzenia wezwano załogę pogotowia ratunkowego. Mężczyźni to mieszkańcy Tarnowa w wieku 54 i 68 lat. Decyzją załogi karetki, młodszy trafił do tarnowskiego szpitala z objawami odmrożenia kończyn dolnych, starszy został przewieziony przez mundurowych do ogrzewalni PONON w Tarnowie.

 

Tej nocy w regionie odnotowano temperatury sięgajace minus 20 stopni Celsjusza i niższe.Przebywanie w takich warunkach z pewnością skończyłoby się skrajnym wychłodzeniem, a nawet śmiercią. Jeśli znasz takie miejsce, nie czekaj – powiadom służby żeby nie było z późno.

 

Źródło: KMP Tarnów