Dwóch agresywnych mieszkańców gminy Wieliczka usłyszało zarzuty.

Dwóch agresywnych mieszkańców gminy Wieliczka usłyszało zarzuty.

2024-01-09 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Dwóch mieszkańców gminy Wieliczka wtargnęło do mieszkania 25-letniego mieszkańca gminy Biskupice, zadając mu kilka ciosów metalową rurką, rozpylając gaz pieprzowy w mieszkaniu oraz grożąc nożem 25-letniej kobiecie. Sprawcy przez kilka dni ukrywali się przed Policją. 5 stycznia, wraz z adwokatem stawili się w Komisariacie Policji w Gdowie. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

31 grudnia ubr.,o godzinie 5:20, policjanci Komisariatu Policji w Gdowie udali się do jednej z miejscowości w gminie Biskupice, gdzie wg zgłoszenia miało dojść do pobicia 26-letniego mężczyzny. Według relacji zgłaszającej, tuż po godzinie 5:00, do miejsca zamieszkania jej chłopaka przyszło dwóch znanych jej mężczyzn, którzy siłą wtargnęli do mieszkania, a następnie jeden z nich rozpylił gaz pieprzowy, natomiast drugi przy użyciu metalowej rurki kilkukrotnie uderzył jej chłopaka. Kiedy kobieta stanęła w obronie pokrzywdzonego, jeden z mężczyzn trzymając w ręku nóż, miał grozić kobiecie, że ją ,,potnie’’. Kiedy napastnicy zorientowali się, że międzyczasie kobiecie udało się powiadomić Policję, uciekli. Funkcjonariusze, znając personalia sprawców, którymi byli 25 oraz 26-letni mieszkaniec gminy Wieliczka, przystąpili do ich namierzania.

 

Wieliccy kryminalni, każdego dnia, kilkukrotnie sprawdzali adresy, pod którymi mogli ukrywać się sprawcy, w tym miejsca pracy, znajomych oraz miejsca zamieszkania. 5 stycznia br.  sprawcy, zdając sobie sprawę, że dalsze ukrywanie się jest bezsensowne, a ich zatrzymanie to tylko kwestia czasu, wraz z adwokatem stawili się w Komisariacie Policji w Gdowie, a następnie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, gdzie zostały przedstawione im zarzuty. 26-latek usłyszał zarzut pobicia oraz naruszenia miru domowego, natomiast 25-latek dodatkowo kierowania gróźb karalnych.  Obu mężczyznom grozi kara do 3 lat pobawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, wobec obu sprawców zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

 

Źródło: KPP Wieliczka