Groził wybuchem – został zatrzymany.

Groził wybuchem – został zatrzymany.

2023-12-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

52 – latek pod wpływem alkoholu, który groził wysadzeniem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji z Łużnej w powiecie gorlickim.

W dniu 27 grudnia br., około godziny 20.00, dyżurny gorlickiej jednostki otrzymał informację o osobie, która telefonicznie, dzwoniąc na numer alarmowy 112, groziła wysadzeniem siedziby Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie. Natychmiast do miejsca skąd mogło być wykonywane połączenie udali się policjanci z Posterunku Policji w Łużnej. Na miejscu zastali 52 – letniego mieszkańca gminy Bobowa, który był pod wpływem alkoholu.  Mężczyzna, będący właścicielem telefonu z którego było wykonywane połączenie na numer alarmowy 112, został zatrzymany i osadzony w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach, a jego telefon zabezpieczony. Sprawca zdarzenia najprawdopodobniej będzie odpowiadał z art. 224a kodeksu karnego, który dotyczy fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu, za co grożą kary od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy i ostrzegamy!

Anonimowy telefon o podłożeniu ładunku wybuchowego uruchamia całą lawinę działań Policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Każda tego rodzaju informacja jest natychmiast bardzo dokładnie sprawdzana przez służby. Należy pamiętać o tym, że sprawcy tego typu zdarzeń nie mogą czuć się bezkarni. Oprócz odpowiedzialności karnej sprawca fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych.

 

Źródło: KP Maków Podhalański