Przewodnicy wraz ze swoimi psami służbowymi z prezentami u uczniów szkoły specjalnej.

Przewodnicy wraz ze swoimi psami służbowymi z prezentami u uczniów szkoły specjalnej.

2023-12-27 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Funkcjonariusze z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zorganizowali zbiórkę pieniężną, a zakupionymi z niej rzeczami obdarowali podopiecznych jednej ze szkół specjalnych w Krakowie.

 

Funkcjonariusze z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zorganizowali zbiórkę pieniężną wśród policjantów i pracowników Policji. W ten sposób zebrali środki na zakup potrzebnych rzeczy dla dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Unicef-u w Krakowie. Dzięki spontanicznej akcji udało się zakupić słodycze, potrzebne materiały plastyczne, zabawki, bidony, puzzle oraz zorganizować spersonalizowane prezenty świąteczne dostosowane do indywidualnych zainteresowań i potrzeb każdego ucznia.

Dodatkowo, każdy chętny uczeń mógł pod czujnym okiem przewodników, spędzić czas z pieskami, pogłaskać je, co w niektórych dzieciach wywołało prawdziwy entuzjazm. Tym świątecznym gestem funkcjonariusze pokazali, że nie tylko podczas służby wykazują się chęcią niesienia pomocy innym, ale także w czasie wolnym nie są obojętni na los drugiego człowieka. Przewodnicy widzieli tego dnia wiele radości i dziecięcych uśmiechów.

 

Źródło: KMP Kraków