W spodenkach i klapkach na hulajnodze do szkoły.

W spodenkach i klapkach na hulajnodze do szkoły.

2023-12-07 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji pod opiekę matki oddali zziębniętego 12 – latka. Chłopak założył się z kolegami, że do szkoły przyjedzie w spodenkach i klapkach. Dziecko zauważył właściciel jednego ze sklepów i powiadomił służby.

Wczoraj (5.12.2023) tuż przed godziną 9 operator numeru alarmowego 112 odebrał zgłoszenie od właściciela jednego z oświęcimskich sklepów, dotyczące zziębniętego chłopca, który do sklepu przyjechał na hulajnodze, ubrany w bluzkę, spodenki i klapki. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że dziecko nie chce podać jak się nazywa i gdzie mieszka. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. Funkcjonariusze podziękowali właścicielowi sklepu za spostrzegawczość i prawidłową reakcję na dziwne zachowanie dziecka. Następnie zabrali chłopca do radiowozu. W rozmowie z małoletnim ustalili, że ma 12 – lat i mieszka na tym samym osiedlu. Opowiedział również, że wyszedł z domu w takim stroju, ponieważ założył się z kolegami o kilkanaście złotych, że dziś do szkoły przyjdzie w krótkich spodenkach i klapkach. Funkcjonariusze przeprowadzili z nim rozmowę na temat konsekwencji takiego zachowania, a następnie oddali go pod opiekę matki.   

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.

=

Podziękowania dla pana Dariusza, który widząc dziecko ubrane nieadekwatnie do pory roku, od razu zorientował się, że może potrzebować pomocy.

źródło: KPP Oświęcim.

Więcej informacji znajdziesz na naszych partnerskich portalach (kliknij w logo):