Nieletni podejrzany o udzielenie narkotyków koleżankom.

Nieletni podejrzany o udzielenie narkotyków koleżankom.

2023-12-07 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 15 – letniego mieszkańca gminy, podejrzanego o udostępnienie środków odurzających innym nieletnim. Nastolatki, które wypaliły nieznaną mieszankę suszu, trafiły do szpitala.

W piątek (24.11.2023) tuż po godzinie 13 Pogotowie Ratunkowe oraz Policja interweniowały w piwnicy znajdującej się w bloku na jednym z kęckich osiedli mieszkaniowych. Jak wynikało ze zgłoszenia, znajdowały się tam dwie nieletnie, które wezwały pomoc, bo źle się poczuły po wypaleniu suszu roślinnego. Nieletnie w wieku 15 i 16 lat pod opieką ratowników medycznych trafiły do szpitala na obserwację.  Natomiast policjanci zajęli się ustalaniem osoby, która udostępniła im narkotyk.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że susz najprawdopodobniej marihuany, udostępnił 15 – letni mieszkaniec gminy. Został on zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Po wykonaniu czynności został oddany pod opiekę rodziców.

W tym przypadku do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przekazane zostały dwa postępowania. Pierwsze dotyczące czynu karalnego, którego dopuścił się 15 – latek, czyli udzielenia narkotyków innym nieletnim oraz drugie postępowanie dotyczące przejawów świadczących o demoralizacji dwóch nieletnich, które narkotyk wypaliły.

Policjanci przypominają, że czas spędzany poza domem przez  nastolatków może stać się okazją do eksperymentowania z papierosami, alkoholem czy narkotykami. W przypadku osób do 18 roku życia takie zachowanie stanowi przejaw demoralizacji.

źródło: KPP Oświęcim.

Więcej informacji znajdziesz na naszych partnerskich portalach (kliknij w logo):