Trudne warunki na drogach powiatu olkuskiego – podsumowanie  weekendu.

Trudne warunki na drogach powiatu olkuskiego – podsumowanie  weekendu.

2023-12-04 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Intensywne opady śniegu, które miały miejsce w miniony weekend spowodowały wiele utrudnień w ruchu drogowym. W wielu miejscach zalegał śnieg, drogi były śliskie i miejscami oblodzone. W tym czasie na drogach powiatu olkuskiego doszło do 9 kolizji drogowych. Policjanci otrzymywali również zgłoszenia o utrudnieniach, wiele samochodów „lądowało” w rowach.

Padający śnieg doprowadził do  trudnych warunków nie tylko na jezdniach, ale też na chodnikach i drogach rowerowych. Śliskie nawierzchnie powodowały, że nie wszystkie samochody radziły sobie w takich warunkach. Szczególnie widoczne to było na wzniesieniach.  


W miniony weekend policja odnotowała 15 interwencji, które dotyczyły kolizji drogowych, pojazdów w rowie a także utrudnień w ruchu drogowym. Głównymi przyczynami tych zdarzeń drogowych było m.in. najechanie na tył pojazdu poprzedzającego i niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.  

Kierujący zwracali się również z prośbą o przekazanie do służb informacji o nieodśnieżonych drogach. Choć główne ulice oraz drogi powiatowe były na bieżąco odśnieżane i posypywane, to pomimo ciągle padającego śniegu, drogi szybko pokrywała nowa warstwa śniegu, która znacznie utrudniała poruszanie się zarówno kierującym, jak i  pieszym.

Kalendarzowa zima dopiero przed nami. Dlatego zwracamy się z apelem do kierowców aby odpowiednio przygotowywali się do podróży (ogumienie, oświetlenie pojazdu, wyposażenie w zimowy płyn do spryskiwaczy, sprawne hamulce) a także o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Aby zmniejszyć zagrożenia na drodze należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na jezdni. Zaplanujmy również wyjazdy trochę wcześniej – pośpiech na drodze jest niewskazany. Jedźmy powoli i bezpiecznie do celu.

Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

źródło: KPP Olkusz.

 

Więcej informacji znajdziesz na naszych partnerskich portalach (kliknij w logo):