Policjanci zatrzymali agresora, który zażądał pieniędzy od pracowniczki biura podróży.

Policjanci zatrzymali agresora, który zażądał pieniędzy od pracowniczki biura podróży.

2023-11-29 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 45 – latka, który usiłował wymusić pieniądze na pracowniczce jednego z oświęcimskich biur podróży.

Wczoraj (28.11.2023) tuż po godzinie 17 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez pracowniczkę jednego z oświęcimskich biur podróży o mężczyźnie, który zażądał od niej wydania pieniędzy, a następnie pokazał scyzoryk i nóż, które miał przy sobie. Kobieta natychmiast schroniła się na zapleczu, skąd powiadomiła służby.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie pojechali policjanci. Na podstawie rysopisu szybko zlokalizowali agresora. Okazał się nim 45 – latek bez stałego miejsca zamieszkania, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 dni za wykroczenie porządkowe. Podczas przeszukania mężczyzny mundurowi ujawnili, że posiada przy sobie nóż i scyzoryk, które zostały zabezpieczone.

45 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności ustalone zostaną dokładne okoliczności zdarzenia. Zatrzymany już wkrótce ostanie odaszony w  jednym z zakładów karnych. 

 

źródło: KPP Oświęcim.