Policjanci zatrzymali nieletnich sprawców kradzieży rowerów .

Policjanci zatrzymali nieletnich sprawców kradzieży rowerów .

2023-11-16 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się
 

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali dwóch 14 – latków, którzy dokonali kradzieży rowerów. Jednoślady wróciły do właścicielki, natomiast nieletni za swój czyn karalny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. 

Do zdarzenia doszło wczoraj (15.11.2023) w Kętach tuż przed godziną 22. Policjanci otrzymali zgłoszenie od 68 – letniej mieszkanki Kęt o kradzieży dwóch rowerów z terenu jednej z posesji. Jak wynikało z relacji zgłaszającej na rowerach mieli odjechać dwaj młodzi mężczyźni. Funkcjonariusze w drodze na miejsce zdarzenia, na jednej z ulic, zauważyli dwóch nastolatków poruszających się na rowerach identycznych do opisywanych przez poszkodowaną. W związku z powyższym natychmiast zatrzymali się, aby sprawdzić czy jednoślady pochodzą z kradzieży. Podczas czynności potwierdziło się podejrzenie mundurowych, rowery zostały zabezpieczone, a nieletni zatrzymani. 

Po wykonanych czynnościach jednoślady trafiły w ręce właścicielki, natomiast nieletni zostali oddani pod opiekę rodziców. Materiały w sprawie czynu, którego się dopuścili zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

źródło: KPP Oświęcim.